Lepszy Internet zależy od Ciebie!

„Lepszy Internet zależy od Ciebie!” – to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu, które podkreśla rolę każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego Internetu. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych promujących bezpieczne korzystanie z Internetu. Klasy I i II poznały przygody robota Necia, klasy III realizowały kurs e-learning „Poznaj bezpieczny Internet”, a klasy IV zdobywały dyski wiedzy w kursie „Bezpieczna przygoda z Internetem”. Uczniowie klas V i VI zapoznali się ze specyfiką cyberprzemocy i jej możliwymi konsekwencjami, oglądając film „Gdzie jest Mimi?” oraz poznali skutki nierozważnych działań online przedstawione w filmie „Lekcja bezpieczeństwa”. I młodsi i starsi chętnie oglądali kreskówki z serii „Owce w Sieci”, które pokazywały zachowania młodych internautów w krzywym zwierciadle a morał kończący każdą bajkę wskazywał, jak uniknąć zagrożeń, korzystając z nowych technologii.

9 lutego, w Dniu Bezpiecznego Internetu, zgromadzeni podczas długiej przerwy w sali komputerowej uczniowie podsumowali podejmowane działania, śpiewając wspólnie piosenkę „Fajnie w Internecie” w wersji karaoke.

W tym dniu ukazał sie również nowy numer "Głosu Uczniowskiego", w którym zamieszczono opowiadanie napisane przez Dominikę Jopek z klasy Va dotyczące konsekwencji spotkania z osobą poznaną w Sieci.

dbi 1 dbi 2 dbi 3
dbi 4  dbi 5  

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!