"Hej kolęda, kolęda"

25 stycznia Samorząd Uczniowski zaprezentował przedstawienie pt. "Hej kolęda, kolęda". Uczniowie klasy IVb wystąpili w roli kolędników. Przypomnieli o zapustach, czyli dawnym zwyczaju "chodzenia po kolędzie", podczas którego odgrywano krótkie scenki fabularne, otrzymując w zamian poczęstunek lub drobne podarunki. I tak oto nie zabrakło kozy, bociana, niedźwiedzia, diabła czy króla Heroda, którzy przynieśli naszym uczniom noworoczne życzenia.

W drugiej części przedstawienia zaprezentowała się klasa Va, która wykonała kolędy i piosenki świąteczne w języku polskim i angielskim, dając wyraz nowym zwyczajom. Usłyszeliśmy "Cichą noc' - kolędę, której melodia rozbrzmiewa na wielu kontynentach oraz piosenki przypominające nam, że Boże Narodzenie to wyjątkowy czas dla ludzi na całym świecie.

jaselkasu 0 jaselkasu 1 jaselkasu 2 jaselkasu 3
jaselkasu 4 jaselkasu 5 jaselkasu 6 jaselkasu 7
jaselka 20 jaselka 21 jaselka 22 jaselka 23

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!