Teatr w teatrze

 22 stycznia uczniowie z klas czwartych i piątych obejrzeli spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia zatytułowany „Teatralne ABC” Aktorzy wystąpili w sali widowiskowej WDK. Przedstawienie było nie tylko zabawne, ale i pouczające. Opowiadało o chłopcu, który niewłaściwie zachowywał się podczas spektaklu. Zostaje on ukarany i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca spotyka znane postaci, a ich opowieści i przygody sprawiają, że chłopiec zaczął doceniać ciężką pracę aktorów. W nagrodę mógł wrócić do współczesności.

Twórcy spektaklu ukazali różne sposoby przenoszenia sztuki na scenę. W dialogach pojawiało się fachowa terminologia: reżyser, obsada, inscenizacja, rekwizyt, dykcja, mimika, gest. Uczniom podobał się spektakl. Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają jego treść oraz płynące z niej pouczenie.

 teatr 1

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!