Szkolne Mistrzostwa Szachowe

W czwartek, 12 czerwca, w ramach XXII Tygodnia Spotu odbył się V Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Szkoły, zorganizowany przez panią Iwonę Woźniak i pana Marka Motykę – instruktorów i sędziów szachowych. Ze względu na dużą liczbę młodszych uczestników – 46 osób – eliminacyjne turnieje w kl. I–III rozegrano wcześniej.

W grupie młodszej niepokonany był Dominik Gorzynik z kl. 3b, II miejsce wywalczył Jakub Podhajski z 2b, a III – Łukasz Tarski z 2b, który wyprzedził 1 punktem Bartłomieja Kyca z 2a.

Mistrzem Szkoły w klasach starszych został Daniel Pawlak z kl. 5a, tytuł Wicemistrza zdobył Benedykt Kadłuczka z kl. 5b, a III miejsce zajął Dominik Trojan z kl. 4a, który w finale pokonał kolegę z klasy – Macieja Opiołę. Gratulacje dla wszystkich zawodników!