Karta rowerowa


12 czerwca w Miasteczku Ruchu Drogowego w centrum Rzeszowa uczniowie klas czwartych przystąpili do sprawdzianu praktycznego z jazdy na rowerze. Każdy uczeń pod okiem pracownika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji pokonywał wyznaczoną trasę. Pan policjant przypomniał główne zasady poruszania się po drogach oraz podkreślił, że rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych, gdyż przejście dla pieszych - popularnie zwane "zebrą" oznakowane białymi pasami służy pieszym do przekraczania jezdni. Rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go jeśli chce je przekroczyć.  A kiedy obok pasów dla pieszych jest namalowany przejazd rowerowy, to w takim wypadku rowerzysta nie musi zsiadać z roweru.
Wszyscy zaliczyli sprawdzian, wkrótce otrzymają dokument potwierdzający ich wiedzę i umiejętność bezpiecznego poruszania się po drogach.

 rower 1  rower 2  rower 4

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!