Europejski Rok Obywateli

 24 maja klasy szóste wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym w Filii nr 5 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji Europejskiego Roku Obywateli. Spotkanie prowadziła  pani Ewa Nowak- Koprowicz pracownik naukowy WSIiZ oraz konsultant Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Rzeszowie. Temat spotkania brzmiał: „O prawach obywatelskich.” Uczniowie wraz z nauczycielami - Reginą Kawą i Markiem Motyką obejrzeli prezentację portali, na których można znaleźć rzetelne informacje o UE. W ten sposób poznali pierwsze, najważniejsze prawo obywateli Europy-nieograniczony dostęp do informacji. Kolejno, zaznajomieni zostali z prawem konsumenta oraz prawami człowieka.
Z zainteresowaniem wysłuchali też norm odnoszących się do kupowania produktów i reklamacji.

spotkanie w bib 1 spotkanie w bib 2

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!