„Idą święta wielkanocne idą święta, o tych świętach każde dziecko pamięta”.

Jest już tradycją w naszej szkole, że uczniowie przygotowują życzenia świąteczne dla pracowników szkoły i uczniów.                W tym roku program przygotowali uczniowie z klasy 6b i 4a pod kierunkiem pań: Reginy Kawy i Anny Sawickiej. Oprawą plastyczną zajęła się pani Krystyna Borkowska, a w przygotowaniu strojów dla uczniów pomagała pani Anna Wrona. Uczniowie z klasy 6b  zaprezentowali program Mały książę szuka przyjaciół. Scenki uświadomiły wszystkim, jak we współczesnym świecie trudno znaleźć osoby bezinteresowne, szczere, gotowe do poświęcenia się dla innych i jak bardzo Jezus cierpiał, aby odkupić nasze winy. Piosenki o tematyce wielkanocnej wzbogaciły program i wywołały chwilę wielkanocnej zadumy.                            Tę część obejrzeli uczniowie z klas 4-6.

Młodsi uczniowie z klas 0-3 obejrzeli program Wielkanocne kogutki przygotowany przez uczniów z klasy 4a na zajęciach koła teatralnego. Święta wielkanocne związane są bowiem z wiosną i towarzyszą mu zwyczaje obrzędowe takie, jak: śmigus dyngus, chodzenie z kogucikiem i dziewczęta z gaiczkiem. Piosenki o tematyce wiosennej, radosnej wprowadziły widzów w świąteczny nastrój.

wiel 1 wiel 2 wiel 3 wiel 4
wiel 5 wiel 6 wiel 7 wiel 8

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!