XIII Tydzień Zdrowia w naszej szkole

 Zdrowie jest najcenniejszym skarbem, który posiadamy. Aby służyło nam jak najdłużej powinniśmy dbać o nie od najmłodszych lat. Nasza szkoła należy do sieci szkół promujących zdrowie i działania prozdrowotne wpisane są w program wychowawczy szkoły. Od trzynastu lat organizujemy tzw. tygodnie zdrowia. W tym roku odbywał się on ph. ,,Dbam o zdrowie i umiem pomóc innym’’. Swoim zasięgiem objął wszystkie klasy. Młodsi uczniowie uczestniczyli w lekcjach o zdrowym odżywianiu, wykonywali plakaty ph. ,,Odżywiam się zdrowo’’. Pod okiem p. M. Motyki  uczestniczyli także w warsztatach ,,Ratujemy i uczymy ratować’’. Klasy starsze dowiedziały się jak dbać o serce, aby choroby serca nie były ich zbyt wczesnym problemem. Wykonały prace plastyczne ph. ,,Dbam o serce’’. Poznały i utrwaliły sobie algorytm postępowania zanim przyjedzie lekarz. Uczniowie z klas piątych rywalizowali w konkursie nt. Zdrowego stylu życia i udzielania pierwszej pomocy.

Konkursowe plakaty o sercu i zdrowym odżywianiu ozdobiły korytarze szkolne na czas trwania tygodnia zdrowia. Dodatkowo zespół ds. promocji przygotował plansze nt. udzielania pierwszej pomocy i numerów telefonów alarmowych.

Na apelu podsumowującym ,,zdrowy tydzień’’ uczniowie obejrzeli dwie prezentacje multimedialne: ,,Dbam o serce’’ i ,,Odżywiam się zdrowo’’ oraz scenki w wykonaniu kl. V a ,,Umiem pomóc innym”. W mini quizie sprawdzili stan swojej wiedzy o zdrowiu i z rąk pani dyrektor odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci jabłek za konkursy plastyczne i wiedzy o zdrowiu.

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim życzymy dużo zdrowia.

                                                                                                            Zespół ds. promocji zdrowia

zdrowie 2 b_150_100_16777215_00_images_2012na13_zdrowie.jpg zdrowie 4 zdrowie 5

    

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!