Zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego i oszczędnego użytkowania gazu ziemnego

Dzięki wsparciu edukacyjnemu Polskiego Gazownictwa Naftowego i Gazownictwa SA uczniowie z klas II i III uczestniczyli w cyklu zajęć, dzięki którym wzbogacili swoją wiedzę na temat gazu ziemnego. W towarzystwie duszka Gazusia odbyli podróż w czasie i przestrzeni, cofając się aż do epoki prehistorycznej, kiedy to powstawały złoża ropy naftowej i gazu ziemnego. Kolejne etapy wędrówki pozwoliły poznać rozwój przemysłu wydobywczego tych surowców i ich zastosowanie w życiu codziennym. Drugim aspektem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń zasilanych gazem oraz sposobami oszczędzania energii cieplnej w gospodarstwach domowych.
Zdobytą wiedzą uczniowie mogli wykazać się w konkursie zorganizowanym przez nauczycieli. Konkurs miał formę testu i został przeprowadzony w dwóch etapach. Nagrodą za udział w eliminacjach klasowych były kalendarzyki i długopisy, zaś uczniom wyróżnionym w drugim, międzyklasowym etapie, wręczono piórniki i karmniki dla ptaków (do samodzielnego montażu). Ponadto każde z dzieci otrzymało zestaw książeczek edukacyjnych, które, oprócz informacji, zawierały gry i zabawy edukacyjne oraz kolorowanki. Kolejną niespodzianką były modele czapek, które są elementem stroju galowego górników zajmujących się wydobywaniem gazu i ropy naftowej.

Wszystkie materiały edukacyjne i nagrody ufundowane przez PGNiG trafiły do uczniów, dostarczając im wiedzy i rozrywki, a także przyczyniając się do uświadomienia, że gaz jest dla ludzi dobrodziejstwem, ale niewłaściwie użytkowany – może być również niebezpieczny.

b_150_100_16777215_00_images_2012na13_gaz_3.jpg b_150_100_16777215_00_images_2012na13_gaz_2.jpg b_150_100_16777215_00_images_2012na13_gaz_1.jpg

 

 

 

 
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!