Comenius - Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej

b_150_100_16777215_00_images_2012na13_com_1.jpg

Zaproszenie do składania wniosków w ramach Mobilności szkolnej kadry edukacyjnej

Zapraszamy do udziału w akcji Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej programu Comenius, w ramach której nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz inne osoby zaangażowane w edukację szkolną mogą otrzymać dofinansowanie na udział w kursach szkoleniowych, konferencjach, seminariach oraz praktykach zawodowych typu job shadowing w krajach europejskich.

Udział w tego typu wyjazdach szkoleniowych daje szansę poznania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, które można wykorzystać w codziennej pracy dydaktycznej. Kursy są także doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z przedstawicielami europejskich placówek oświatowych, wymiany doświadczeń i planowania przyszłego międzynarodowego projektu edukacyjnego.

Najbliższy termin składania wniosków to 16 stycznia 2013r. dla szkoleń rozpoczynających się od 1 maja do 31 sierpnia 2013r.

W rundach selekcyjnych w 2013r., zgodnie z priorytetami krajowymi, wnioski złożone przez nauczycieli edukacji przedszkolnej i nauczania zintegrowanego w klasach 1-3 szkoły podstawowej, otrzymają dodatkowe 15 pkt. w ramach oceny merytorycznej.

Ponadto pragniemy poinformować, że część wniosków złożonych w 2013 roku uzyska wsparcie z dodatkowego źródła finansowania. Środki pozyskane z projektu "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego umożliwią dofinansowanie znacznie większej liczby wyjazdów w porównaniu z latami ubiegłymi.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału w akcji Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej znajdują się na stronie www.comenius.org.pl

Zapraszamy

Program Comenius
Zespół Mobilności Szkolnej Kadry Edukacyjnej
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
ul. Mokotowska 43
00-551 Warszawa

tel. (0-22) 46-31-321
comenius@frse.org.pl
www.comenius.org.pl

 
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!