Mleko i owoce w szkole


,,Mleko w szkole’’ i ,,Owoce w szkole’’ to programy współfinansowane z budżetu Unii Europejskiej realizowane w szkołach polskich przez Agencję Rynku Rolnego. Owoce i warzywa trafiają do uczniów szkół podstawowych z klas I – III , natomiast mleko otrzymują wszyscy uczniowie od I do VI klasy. Celem programu jest przeciwdziałanie otyłości wśród dzieci i młodzieży szkolnej, wyrobienie nawyku spożywania codziennej porcji warzyw i owoców, zahamowanie wzrostu zachorowań na choroby cywilizacyjne wynikające ze złej diety spowodowanej m.in. brakiem zdrowych nawyków żywieniowych w dzieciństwie. Mając na uwadze zdrowie naszych dzieci, Szkoła Podstawowa nr 15 w Rzeszowie przystąpiła do realizacji obydwu programów. Jest to również jedno z zadań wynikających z naszej przynależności do sieci Szkół Promujących Zdrowie. Codzienna porcja – 0,25 litra świeżego, pożywnego, pasteryzowanego, o najwyższej jakości mleka, w ciągu dnia zapewnia dzieciom zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii. Owoce i warzywa natomiast to zastrzyk witamin i minerałów potrzebny do prawidłowego rozwoju dorastającego młodego człowieka. Są one również urozmaiceniem naszego drugiego śniadania, a niekiedy jego zastąpieniem, gdy o nim zapomnimy. 

b_150_100_16777215_00_images_2012na13_mleko_1.jpg b_150_100_16777215_00_images_2012na13_mleko_2.jpg

 

 

 

 
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!