Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2012

Za nami kolejna, siódma edycja Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku uczniowie wzięli udział w kilku konkursach. Uczniowie klas 0-III przygotowali bajkowe pacynki. Wśród 51 prac uczniów znalazła się m.in. Miss Piggy, Smerfetka, Kapitan Hook, Śnieżka, Król Lew, Kopciuszek, Królowa Śniegu, kilka smoków. Wszystkie prace otrzymały wyróżnienia i nagrody książkowe.

            Kolejny konkurs, na Omnibusa Bibliotecznego, przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych (klasy II-III oraz IV-VI) i wymagał od uczniów znajomości książek, zasad panujących w bibliotece oraz budowy książek. Wyniki konkursu są następujące:

Klasy II-III

I miejsce – Wiktoria Kurpyta, IIa

II miejsce – Martyna Buż, IIa

III miejsce – Julia Ożyło, IIb

 

Klasy IV-VI

I miejsce – Karolina Stec, Vb

II miejsce – Izabela Gaweł, Va

II miejsce – Zuzanna Rojek (IVa), Martyna Pinda (IVb)

            Ostatni konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI. Ich zadaniem było napisanie listu z Krainy Książek, w którym wybrana postać przedstawi swoje przygody i zachęci do przeczytania książki. Wyróżnienie zdobyła Weronika Grzebyk z klasy Va.

b_150_100_16777215_00_images_2012na13_mies_1.jpg

 

 

 

 
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!