Spotkanie z pisarzem książek dla dzieci Tomaszem Samojlikiem

W dniu 4.06.2018 roku uczniowie klasy Ib wzięli udziału w spotkaniu w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie z panem Tomaszem Samojlikiem, pracownikiem naukowym w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a zarazem pisarzem i ilustratorem serii książek dla dzieci o żubrze Pompiku.

Pan Tomasz rysuje także komiksy oraz jest autorem książek o innych zwierzętach, takich jak żubr Żorż, wilk Ambaras, wyderka Salwinka czy też maleńka ryjówka Dobrzyk, w których stara się popularyzować wiedzę o przyrodzie i jej tajemnicach. Zaproszony gość wyświetlił prezentację i w bardzo ciekawy sposób opowiedział o bohaterach swoich książek. Dzieci dowiedziały się np. że ryjówki to najmniejsze ssaki ważące tyle co łyżeczka cukru i że jedzą dziennie dwa razy tyle ile ważą. Uczniowie zadawali panu Tomaszowi pytania dotyczące jego twórczości na które otrzymały odpowiedzi. Na zakończenie wszyscy chętni mogli zakupić książkę z serii przygód żubra Pompika i otrzymać autograf autora. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało.

                                                                                              Wych. Anna Wisz

pisarz 1 pisarz 2 pisarz 3 pisarz 4

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!