ARCHEOLOGIA JAK NA UNIWERSYTECIE


15 maja 2018r. odbył się w naszej szkole niezwykły wykład na temat „Archeologii”, który wygłosił nasz gość specjalny w ramach cyklu NASZE SPOTKANIA – dr Michał Dzik. Jest archeologiem, profesjonalistą w tej dziedzinie, prowadzącym prace badawcze i wykładający na Uniwersytecie Rzeszowskim, aktualnie na stanowisku wicedyrektora Instytutu Archeologii. Uczniowie klas VI  i VII z zaciekawieniem wysłuchali interesujących informacji, dotyczących pracy archeologa oraz o ostatnich niezwykłych odkryciach polskich badaczy zarówno w Polsce, jak i w Sudanie. Uczniowie mieli niezwykłą okazję krzesać ogień i dotknąć eksponatów liczących nawet 2500 lat. Taka ciekawa lekcja historii ludzkości wzbogacona o niezwykłe szczegóły i odniesienia do krajowych odkryć, zapewne zostanie uczniom na długo w pamięci. Może w przyszłości nasz absolwent zostanie również archeologiem?!

Spotkanie to zorganizowały nauczycielki z myślą o urozmaiceniu procesu edukacji w naszej szkole: pani Regina Kawa  i pani Izabela Liskowicz.

archeolog 1 archeolog 2 archeolog 3 archeolog 4

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!