Witamy wiosnę – ekologicznie

   Klasy siódme przywitały wiosnę w tym roku szkolnym 20 i 22 marca. W tych dniach zrealizowany został projekt artystyczno – edukacyjny, którym stał się happening ekologiczny pod hasłem „ Dobre wychowanie to śmieci segregowanie”. Celem projektu była edukacja i wychowanie uczniów do nawyku zbierania śmieci, które są pozostawione na korytarzach i innych miejscach oraz wrzucanie ich do odpowiednich, kolorowych koszy. Motywem przewodnim naszego scenariusza, opracowanego na zajęciach z plastyki była Pani Wiosna, która bała się wejść do naśmieconej sali lekcyjnej, którą wcześniej zaścieliło różnymi odpadami kilkoro Urwisów przy piosence „Kulfon co z ciebie wyrośnie?” z repertuaru Fasolek.   Następnie wchodzili Czarodzieje, którzy namawiali uczniów do zbierania śmieci, gdyż Wiosna inaczej nie przyjdzie. Oczywiście inna grupa siódmoklasistów wprowadziła hasło,a także weszli Ekolodzy ubrani w odpowiednie kolory z workami do segregacji śmieci. Uczniowie poszczególnych klas zareagowali prawidłowo na apel Czarodziei i Reportera, który całość wydarzenia komentował i tłumaczył w tym zainscenizowanym reportażu nagrywanym na żywo dla telewizji. Wiosna weszła do sal i zagościła na dobre tańcząc swój taniec (w rytmie utworu „Happy” w tle) i rozdając ordery dla sprzątających uczniów, z których powstała tablica nagrodzonych.

   Wydarzenie zostało pozytywnie ocenione przez biorących w nim udział, pozostały niezapomniane wrażenia estetyczne i emocjonalne.

Izabela Liskowicz

 

wiosna 1 wiosna 2 wiosna 3
wiosna 4 wiosna 5 wiosna 6

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!