Projekt „Sławni Polacy – Józef Piłsudski”

W tym roku obchodzimy 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego. W listopadzie zakończyła się realizacja międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego, którego celem było zaprezentowanie sylwetki tego wybitnego Polaka, polityka i wodza.

W trakcie realizacji projektu podejmowaliśmy różnorodne działania. Na lekcjach języka polskiego uczniowie doskonalili umiejętność czytania ze zrozumieniem na podstawie komiksu o życiu marszałka, tworzyli notki biograficzne, uczyli się na pamięć wierszy o tematyce patriotycznej. Zastanawiali się nad swoją postawą wobec Ojczyzny, redagowali wypowiedź pt. „Jestem patriotą – co to znaczy?” Podczas lekcji historii powstały plakaty prezentujące słynne wypowiedzi Józefa Piłsudskiego, uczniowie tworzyli oś czasu. Ponadto uczniowie uczyli się wybranego przez siebie wiersza na pamięć. Na lekcjach muzyki uczniowie poznawali pieśni o marszałku. Podsumowaniem zdobytej wiedzy był konkurs o życiu Józefa Piłsudskiego. Jego wyniki przedstawiają się następujące:

I miejsce – Jakub Jabłoński (VIb)

II miejsce – Justyna Pasek (VIIa), Bartosz Opioła (VIb)

III miejsce – Martyna Buż (VIIa)

W ramach projektu został również zorganizowany konkurs plastyczny ph. „Portret patrioty”. Klasy V wykonały prace przestrzenne z plasteliny, natomiast pozostałe klasy tworzyły w technikach rysunkowych. Prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej na parterze szkoły.

Podsumowaniem projektu była uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości ph. „Pociąg do wolności”.

 

pil 1 pil 2 pil 3 pil 4
pil 5      

 

           

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!