Narodowe Święto Niepodleglości

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem Pociąg do wolności. 

W przygotowanie uroczystości włączyli się uczniowie z klasy VIb, VIIb i VIIA oraz szkolny chór. Nad prawidłową realizacją zadań czuwał zespół nauczycieli: Regina Kawa, Agnieszka Kondraciuk, Izabela Liskowicz, Katarzyna Musiał i Elżbieta Kwolek. Barwne widowisko przypomniało wszystkim okoliczności upadku kraju, a także drogę do niepodległości. Prezentacja kolejnych scenek wywarła na widzach mocne wrażenie i sprawiła, że spektakl był oglądany z wielkim zainteresowaniem i uwagą. Na zakończenie widzowie obejrzeli taniec z flagą w wykonaniu dziewcząt z VIb. Dekoracja podkreślała uroczysty charakter tego święta poprzez nawiązanie do historycznych wydarzeń i postaci, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Piosenki patriotyczne pozwoliły zrozumieć uczucia walczących o niepodległość. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. 

niep 1 niep 2 niep 3 niep 4
niep 5 niep 6 niep 7 niep 8
niep 9 niep 10 niep 11  

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!